Yönetim Eğitimi Özet Video
Yönetim masterCLass logo

Birinci Odak

Doktorlar hastalıklarımıza çıplak gözle ve bize şikayetlerimizi sorarak koyabileceklerinden çok daha etkili teşhisleri, röntgen cihazları, kan tahlilleri, EKG ler gibi en GÜNCEL teknolojileri kullanarak koyarlar.

Pilotlar yüzlerce yolcuyu güvenle bir şehirden başka bir şehire ulaştırmak için yine onlarca göstergenin, radarların, en güncel iletişim teknolojilerinin sunduğu datayı kullanırlar

Düşünecek olursak , Yöneticilik de, aynı pilotluk ve hekimlikte olduğu gibi, etki alanı içerisindeki insanların yaşamlarnı derinden etkileyebilen, bir fonksiyondur, karar alırken  deneme yanılma metodu ile hareket edilirse geri dönüşü olmayan zararlara yol açabilir.

“Yeniliklere hızla adapte olma ve sürekli öğrenme” olguları kar odaklı düşünmek zorunda olan organizasyonların  birincil önceliği olamayabilir.

Günümüzde yöneticilerin yüzleştiği problemler her ne kadar hızla değişiyor olsa da, çözüm ve yönetim metorları aynı hızla GÜNCELLENMİYOR dememiz yanlış olmayacaktır.

Yönetim MasterClass oturumlarında odaklarımızdan biri, YÖNETSEL GÜNCELLENME olarak  ifade edilebilir.

İkinci Odak

Profesyonel sporcular, rakiplerini geride bırakmak için “cross training”  çalışma rejimi uygularlar, yani farklı ekipmanlarla çalışarak, her zaman kullandıkları kaslardan farklı kasları çalıştırır ve hatta profesyonel oldukları disiplin dışındaki farklı sporları yaparlar, MULTİ DİSİPLİNER dirler.

Düşünecek olursak, İş Dünyasında haftanın 5 günü yapılıp, bitirilmesi gereken olmazsa olmaz görevlerimize odaklanır, izinli olduğumuz zamanlarda da dinlenmeye vakit ayırırız.

Bu çalışma rejimi, bizi yıllar içerisinde işimizde, teknik olarak iyice güçlendirip uzmanlaşmamızı sağlayabilir, ancak aynı çalışma rejimi, şayet dikkat etmezsek, İletişim, Network, Liderlik gibi üst düzey yöneticiliğin olmazsa olmaz yetkinliklerinde gelişmemizi yavaşlatabilir.

İkinci odağımız da, Multi disipliner İş Dünyası Liderlerinin uyguladığı sürekli gelişim rejimine doğru etkili bir adım atmak olacak.

ebrochure
Yönetim Eğitimi E-Broşür

Yönetim Oturumlarından 

Eylül 2013
Eylül 2014
4
Ekim 2014
Nisan 2015
Aralık 2014
Kasım 2015
Mayıs 2015
Ekim 2015
2
Aralık 2015
10177412_10152099033258990_2420307741887766850_n
Grand Tarabya Yönetim Ekibi İle Nisan 2014
Merit Otelleri Genel Müdurleri İle
Merit Otelleri Genel Müdürleri İle

Ortadoğu kültüründen etkilenmiş toplumlarda, yöneticiler “güçlü görünmeye” güçlü olmaktan daha çok önem verebilirler, dolayısı ile Türkiye iş dünyası profesyonelleri, batılı meslektaşlarına kıyasla öğrenme ve sürekli gelişim konusunda adım atabilmek için kıt kaynaklarından gelişim için pay ayırmakta zorlanmanın yanı sıra EGO ları ile de savaşmak zorunda kalabilir.

2012 yılından bu yana , soru soran, kendine yatırım yapan, fark yaratmak için farkındalık peşinde olan dostlarla bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum.

Selim Geçit   : )