Mücadelenin Karşı Konulmaz Çekiciliği – Selim Geçit

Babam ticaret hayatı boyunca daima “kıyasıya” bir MÜCADELENİN içinde oldu.

 

Başarılı olup bu başarının tadını çıkartmayı değil, en USTA olduğu şeyi yapmayı; MÜCADELE ETMEYİ tercih etti.

Pek hayal kurmadı, yaşamın tadını çıkarmadı, mücadele etmek için mücadele etti.

NEDEN ÇEKİCİDİR MÜCADELE?

Mücadeleyi kazansak da kaybetsek de biraz “kahramanca” hissederiz kendimizi.

Takdir görürüz eforumuz için. Dostlarımız bizi teskin eder kaybettiğimizde, ilgi gösterir, iyi gelir bu.

“Sivrisinek ısırığına” da benzetebiliriz mücadeleden yenik çıkmayı, kaşınmasını istemeyiz bir yandan ama öte yandan da kaşımaktan haz alırız.

NEDEN TEHLİKELİDİR BU ÇEKİCİLİK?

Bir hayalin peşinden yıllarca koştuktan sonra kaybederek ACEMİ gözükmekten, hayal kırklığı yaşamaktansa, daha kolay olan ; Kaybetsek de kazansak da “kahramanca” hissedeceğimiz USTA MÜCADELECİ olmak daha rahatlatıcı gelebilir.

NE YAPMALI?

Babam mücadeleyle dolu uzun ve bol hayal kırklığı tecrübe ettiği bir yaşam sürdü. Bu hayal kırıklığı, hayallerine ulaşamadığı için değil TUTKUSU OLAN BİR HAYALİ OLMADIĞI İÇİNDİ galiba.

25/11/2018 Pazar günü hem Bilkent’li, hem de ODTÜ’lü de genç dostlarımızla ÖNCE HAYAL KURMAYI DAHA SONRA BU HAYAL İÇİN MÜCADELE ETMEYİ konuştuk.

ZihinTonik Bilkent - ODTÜ Kasım 2018
« 1 of 2 »

      Fark Yaratmak İçin

İş Dünyasında Fark Yaratmak İçin Neler Yapıyoruz?


1) Business Review Workshopları

Yönetim literatürünün devrim yaratmış fikirlerini kavramak için  (15 ile 50 kişilik gruplar için ideal) Business Review Workshop Oturumları

SAPTAMA

Bulundukları yere  disiplinli yasam kurguları sayesinde gelmiş, iş dünyasının en çok aranan CEO’ları, en ilham verici liderleri, uzman oldukları alanın yanısıra, başka disiplinlerde de bilgi ve görgü sahibidirler.

Finans kökenli, başarılı bir CEO, bu başarısını FİNANS alanındaki bilgisinin yanı sıra , iletişim becerisi, stratejik düşünebilme yetisi ve ikna gibi becerilerine borçludur.

PROBLEM

Uzmanlığımız dışındaki alanlarda güçlenmek için zaman ayırmak, yoğun iş tempomuz yüzünden çok kolay olmayabilir. 

ÇÖZÜM ÖNERİSİ

HBR Workshoplarında, devrim niteliğindeki iş dünyası fikir ve yaklaşımlarını;  Harvard Business Review , McKinsey Quarterly (vb), iş dünyası dergilerinde yayınlanmış makalelere odaklanarak aktarıyoruz.

Söz konusu makalelerde incelenen vakaları irdeliyor, fikrin özünü güncel örnekler ile aktarıyor ve birlikte tartışıyoruz.

İş dünyasının 4x4’ lük liderlerinin öğrenme rejimine hazır mısınız ?


İÇERİK


KURGU


Tanıtıcı Video

OTURUMLARDAN

BR Workshoplardan
Fanuc Türkiye Manici Kasrı
KPMG İzmir BR Workshop İKNA 3 Eylül 2018
« 1 of 4 »
KPMG Next Gen Leaders 2018 - Durumsal Liderlik Kavramına Giriş
« 1 of 2 »


2) ZihinTonik Etkinlikleri

Büyük gruplarla yapılan motivasyon ve frakındalık artırıcı etkinlik (10 kişi ve üzeri gruplar için ideal) ZihinTonik Etkinlikleri

Başarılı bir kariyer ve mutlu bir yaşam sürdüren kişileri hangi becerileri ortalama bireylerden ayrıştırır?

Yaratıcılıkları mı ? İletişim Becerileri mi?  Liderlik Becerileri mi? Mesleki Teknik Becerileri mi ? Vizyonları mı?,Kişisel Farkındalıkları mı ? Merak ve Sürekli Öğrenme Dürtüleri mi? Yoksa Empati mi?

Lütfen yukarıdaki listeye bir kez daha bakın ve ilkokuldan üniversiteye, 20 yıl kadar süren  örgün eğitim sisteminin bize en çok gelişme fırsatı sunduğu becerileri, yetkinlikleri düşünün.

Sonra da örgün eğitim sayesinde elde ettiğiniz “öne çıkan” becerilerinizin listesini yapın. Şayet sizin listeniz de çoğumuzunki gibi, arzu ettiğiniz kadar uzun değilse ve siz de “Bu konuda bir şeyler yapma zamanı geldi” diyorsanız,  yaşanmış hikayelerle iş dünyasında devrim yaratmış fikirleri, eğlenceli bir üslupla sunduğumuz ZİHİNTONİK’den çok keyif alacaksınız.

Etkinliğin sonunda, sohbet boyunca işaret edilmiş tüm başarı tuzakları ile başa çıkabilmek için kullanabileceğiniz araçlarla ayrılıyor olmanız da bir başka avantaj.

 

OTURUMLARDAN

ZihinTonik Hatıraları
« 1 of 6 »

3) Yönetim MasterClass Oturumları

Temel yönetim teknolojileri içerisinden organizasyonunuz için en kritik yetkinlikleri seçin (2 gün 10-14 kişilik gruplar için ideal)

4) Yönetimin Esasları (4-6 Günlük - Yönetici Gelişim Programı)

Etkinliği evrensel olarak kabul görmüş yönetim teknolojilerinin bütünsel bir yönetici gelişim modeli çerçevesiyle 8-18 kişilik ekipleriniz (Leadership Pipeline)

KPMG Akademi Çatısı altında yapılmaktadır5) Liderliğin Esasları (4-6 Günlük - İleri Yönetici Gelişim Programı)

KPMG Akademi Çatısı altında yapılmaktadır


6) Kurum İçi Yönetim & Liderlik Gelişim Programı (Yönetim Akademisi)

Detaylar, referanslar, kurgu ve içerik için iletişime geçiniz
Selim Geçit Ocak 2019
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *